Vyjížďky na motorce v partě. Znáš 5 oblíbených tras?

Chceš se projet, ale nenapadá tě, kam vyrazit? Vsaď na jednu z oblíbených tras. Máme pro tebe hned 5 tipů na super vyjížďky na motorce! 

Máš chuť sednout na mašinu, ale nenapadá tě, kam vyrazit? Vsaď na jednu z oblíbených tras. Sepsali jsme patero těch nejlepších. Pravidelné vyjížďky na motorce sem podnikají začátečníci i ostřílení matadoři.

1. Vyraz na mašině až do pekla

Když to trochu načertíš, můžeš se na mašině dostat klidně až do pekla. V tomhle se ti ale zaručeně bude líbit. Motorkářský klub Pekelné doly najdeš přímo v největším pískovcovém podzemí v Evropě. Nachází se v podhůří Lužických hor mezi vesnicemi Velenice a Svitava. Jeskynní komplex tu má celkovou rozlohu přibližně 3 500 m2 a můžeš ho znát třeba z pohádky „S čerty nejsou žerty“ nebo z filmu „Salomon Kane“.

Do podzemních jeskyní tu klidně zajedeš i s motorkou. Je tu stálá teplota 12 °C, takže tu svého koně pohodlně ustájíš. A pokud by tě ubikace Doroty Máchalové náhodou omrzela, můžeš se projet po okolí. Míst k navštívení je tu víc než dost. Co by vidlicí dohodil je třeba Máchovo jezero nebo skalní hrad Sloup.

2. Užij si pohodu na Slapech

Velmi oblíbená je také motorkářská trasa z Prahy směrem na jih. Když pojedeš ze Zbraslavi po silnici číslo 102, určitě cestou potkáš nejednoho kolegu v sedle. Celá trasa okolo rozlehlé Slapské přehrady vydá na slušný celodenní výlet a nabízí hned několik prima zastávek. 

Například u obcí Obory a Nečín můžeš zastavit u několika lesních lomů. Nebo se vydej na Rabyňskou vyhlídku. Potěší tě nádherné výhledy i z osvěžující nealko pivo. Super štací je také rozhledna Veselý vrch. Slapskou přehradu a krajinu kolem Nového Knína tu budeš mít jako na dlani.

3. Zajeď do Rakovníka omrknout americkou klasiku

Křivoklátsko přímo vybízí k projížďce. Užiješ si tu parádní kochačku i adrenalinovější jízdu. Můžeš tu odpočívat v přírodě, v obklopení lesů, nebo na to šlápnout a vymáčknout z terénu plného zatáček maximum. A pokud chceš, aby tvoje cesta měla i nějaký konkrétní cíl, zastav se na Křivoklátě nebo v některém z automoto muzeí.

Třeba v Lužné můžeš omrknout unikátní expozici historických automobilů. Uvidíš tu vyvoněné americké krásky, pro které měli slabost například Elvis Presley, Marilyn Monroe nebo Elizabeth Taylor. Přímo v obci Křivoklát se pak můžeš podívat ještě na kompletní řadu motocyklů Jawa a ČZ, mopedy Stadion, motocykly Praga nebo Pionýr, Jawety, Babety a mnoho dalších.

4. Užij si tradiční vyjížďku na motorce do Jeseníků

Perfektní trasu zaručuje i silnice 369 vedoucí přes Jeseník. Užiješ si tu horské serpentiny, fantastické výhledy do okolí i projížďku malebnými vesničkami. Součástí cesty je i známý Kolštejnský okruh, na kterém se pravidelně pořádají závody historických motorek a sidecarů. 

Z Jeseníků pak můžeš vyrazit zvlněným úpatím Rychlebských hor až do Polska k Nyskému jezeru. O nyské pláži mluví Poláci hrdě jako o místní Copacabaně, tak můžeš alespoň zjistit, co je na tom pravdy. Z Jeseníku je to sem navíc jen necelých 40 kilometrů.

5. Zakonči to Svatováclavskou motojízdou

A nesmíme zapomenout ani na oblíbenou trasu, na které to bude bzučet už za pár dní. Na konci září se totiž koná třetí ročník Svatováclavské motojízdy. Koně nakopneme společně 28. 9. na Strahově, a pak vyrazíme v roji z Prahy až do Staré Boleslavi. A věř nám, že tohle je jedna z mála kolon, ve které jsou lidé rádi. V Boleslavi se pak budeme bavit na oploceném parkovišti až do rána, nebo dokud nám nedojdou síly.

Máš tip na lepší vyjížďku na motorce? Nebo se chceš přímo k nějaké připojit? Mrkni do aplikace GoBikers a užij si společnou jízdu, kdykoli dostaneš chuť.