Vyraz na motorce do rakouských Alp! Mezi horskými vrcholy tu leží i Mekka motorkářů!

Vyraz na motorce do rakouských Alp! Mezi horskými vrcholy tu leží i Mekka motorkářů

GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE

Specifika trasy: Panoramatické výhledy na třítisícové alpské vrcholy, zatáčky mezi mohutnými útesy a průjezd slavným průsmykem. Nejslavnější vysokohorská silnice je Mekkou motorkářů – jednou za život tam prostě musíš.

Kudy pojedeš? Až budeš mašinu hnát do strmých kopců, mysli na to, že tyhle ledovcové velikány zdolávali naši předkové už před více jak 2 000 lety. A koně měli maximálně jednoho. 48 kilometrů dlouhá silnice spojuje město Fusch na severní straně hlavního alpského hřebene s Heiligenblutem na straně jižní. Vrcholem jízdy je průsmyk Hochtor v nadmořské výšce 2 504 metrů – nejvyšší bod celé trasy. Jedná se o hodně navštěvovanou trasu, a proto vyraz na cestu brzy ráno. Silnici pak budeš mít jenom pro sebe.

Co tam? Během toho, co se budeš kochat jedním výhledem za druhým, nepřehlédni odbočku k vyhlídce Kaiser Franz Josefs Höhe (2 369 m), která vede z hlavní silnice v oblasti Guttal. Odsud můžeš pozorovat nejdelší rakouský ledovec (dlouhý 9 km) a najdeš tu i nejvýše položené muzeum historických automobilů a veteránů na světě. Cestou se zastav také na štítu Edelweiss, kde na Bikers Pointu omrkneš motorky jezdců z celé Evropy.

KAUNERTALER GLETSCHERSTRASSE

Specifika trasy: Pátá nevýše položená asfaltová silnice v Alpách tě zatáčkami pod úhlem 180° dovede až na okraj „věčného ledu“. Cestou si prohlédneš všechny výškové pásy s nádhernými výhledy a vystoupáš až 2 750 metrů nad moře.

Kudy pojedeš? V roce 1980 se v tomhle úseku Ötztalských Alp rozhodli postavit silnici. A právě po ní se teď můžeš bezstarostně prohánět se svojí mařkou. Na 26 kilometrech si tu užiješ celkem 29 zatáček s výškovým rozdílem téměř 1 500 metrů a vychutnáš si úžasnou přírodní podívanou v blízkosti jezera Reschensee a průsmyku Reschenpass. Trasa začíná v tyrolské obci Feichten a vede až k ledovcové stěně Weisseeferner.

Co tam? Dál než do 2 750 metrů nad mořem se s mašinou nevyšplháš, můžeš ale využít místní lanovku a vyvézt se až do výšky 3 108 nad moře. Výhled z vrcholu ledovce určitě stojí za to! Cestou k ledovci aspoň nebudeš muset každou chvíli zastavovat kvůli focení. Místo toho si užiješ nerušenou brnkačku a nejlepší panoramatické výhledy zachytíš nahoře.

Už víš, s kým vyrazíš? Najdi si parťáky nadšené do motorek. S aplikací GoBikers jednoduše naplánuješ trip po vyhlídnuté trase a uvidíš, kdo se přidá.